Görme Engelliler

2. Dönem Okul Aile Birliği ve Veli Toplantısı

Toplantıya 35 velimiz iştirak etti. yapılan çalışmalar, okulun fiziki açıdan iyileştirilmesi adına yapılan faaliyetler, öğrencilerin durumu genel olarak görüşüldü. Ayrıntılı olarak toplantının içeriğini şöyle özetleyebiliriz:

ADNAN KAHVECİ ORTAOKULU MDÜRLÜĞÜ OKUL AİLE BİRLİĞİ TOPLANTIMIZ

 

12.03.2014 gibi tarihi önemi olan bir günde toplantımızı gerçekleştirdik.  35 velimiz toplantıya katıldı. Havanın yağmurlu olması ve köylerin okula olan uzaklığından dolayı sanırım katılım çok yüksek olamadı. Yine de çocuklar söz konusu olunca bunlar mazeret kabul edilemez. Kardeş öğrencilerin velilerini iki sayarsak ortalama velilerin %35’i toplantıya katılmış oldular, hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Toplantımıza İstiklal Marşı’mızı okuyarak başladık. Selamlamadan sonra gündemlerimize geçtik. Okulda yakın zamanda gerçekleştirilen faaliyetleri, fiziki açıdan yapılan iyileştirmeleri, yeni yapılan sınıf ve okulumuzda ilk defa açtığımız Fen ve Teknoloji Laboratuvarını keyifle paylaştık. Öğrencilerin resimlerinden ve yapılan çalışmalardan oluşan bir slâytla velilerimize sürpriz yaptık. Yapılan harcamaları ve hesap detaylarını velilerimizle paylaşarak 1. dönem toplantıdaki alınan kararları hatırlattık. Okulumuza katkı olarak verilen aidatlarla sunulan hizmetlerden imkânı olup da ödeme yapmayan ailelerin de hizmet aldığını bunun bir kul hakkı olduğunu kimseyi incitmeden ifade ettik.

Bunları yanında aşağıdaki konulara da değindik:

·         Çocuklarımızı okula tertemiz, çiçek gibi gönderelim.

·         Çocuklara evde ders çalışma ortamı oluşturalım ve çalışma düzenini takip edelim.

·         Küfür vb kötü alışkanlıkları olan öğrenciler var. Aileler bunlar biliyor. Okulda yapılan düzeltme eğitimine ailelerin katkı vermesi gereklidir.

·         Sigara içen çocuklarla ilgili önlemler alalım. Kötü alışkanlıkları tetiklemesin.

·         Çocukların okulla ilgili suçlayıcı ve kendilerini haklı çıkarıcı sözlerini araştırmadan önyargılı hareket etmeyelim.

·         Çocukların her akşam en az iki saat ders çalışmalarını sağlayalım, planlara uymalarını takip edelim.

·         Okulun ve öğretmenlerin telefonlarını bilelim. İrtibat halinde olalım.

·         …..

Yukarıdaki mevzularda velilerden bazıları da söz alarak görüşlerini paylaştılar.

Verimli bir toplantı oldu.

Aile Birliği Başkanımız Ali SUİÇMEZ, çocuğunu hastaneye götürdüğü için toplantıya katılamadı. Hastasına ve tüm hastalara acil şifalar dileriz.

Ali Başkan’ın toplantıya katılamaması resimlerin kalitesine de yansımıştır.

Tüm velilerimize çocuklarını arzu ettikleri yerlerde görmelerini temenni ediyorum.

 

Saygılarımla…                                                                                                                     Mehmet ÖZKIR

                                                                                                                             Adnan Kahveci Ortaokulu Müdürü